• autor: lesiop, 2018-04-29 11:00

Duży niedosyt!!!

Tęcza-Unia Susz:2-2.

Bardzo ciekawie zapowiadało się spotkanie 22 kolejki o mistrzostwo IV ligi rozpędzona Tęcza podejmowała trzecią w tabeli Unię Susz,i było to ciekawe pełne walki i sytuacji bramkowych spotkanie.Unia przez całe spotkanie posiadała optyczną przewagę częściej byli przy piłce i widać było większą dojrzałość piłkarską Unii zajmowane tak wysokie miejsce w tabeli nie jest przypadkowe.Nasi zawodnicy również stanęli na wysokości zadania też atakowaliśmy i stwarzaliśmy sobie okazję do strzelenia bramek.W 31' przejmujemy kontrę Unii Łukasz Goździejewski podaje do Gołębiewskiego Rafał zwodem mija dwóch obrońców i pięknym strzałem w lewy górny róg bramki daje nam prowadzenie.Do końca pierwszej połowy trwała zacięta walka ale wynik meczu się nie zmienił.

Druga połowa spotkania była również ciekawa i zacięta i mogła zadowolić kibiców których na stadion w Miłomłynie przyszło bardzo dużo.Unia stworzyła sobie parę sytuacji do strzelenia bramek ale dobrze grała nasza obrona a Piotrek Oliwa w bramce bronił z bardzo dużym wyczuciem.Dobre sytuacje mieli Pavliv którego strzał w ładnym stylu obronił bramkarz Unii a strzał Karola Szostka minimalnie minął słupek bramki gości.W 87' wychodzimy z kontrą lewą stroną Wojtek Kowalkowski podciąga z piłką do linii końcowej zagrywa na siódmy metr do Pawła Oliwy który wchodzi z piłką na piąty metr i strzela po długim słupku i prowadzimy już 2:0.Sędzia dolicza do regulaminowego czasu cztery minuty i wydaje się że komplet punktów zostanie w Miłomłynie.Goście nie mając nic do stracenia i stawiają wszystko na jedną kartę grając długie piłki na nasze pole karne.Na nasze nieszczęście Unia ma w swoim składzie Marcina Karczewskiego i to on staje się bohaterem Unii.91'długa piłka na jedenasty metr do piłki najwyżej wyskakuje wspomniany Karczewski zagrywa ją na pole karne nasi zawodnicy pewni że jest spalony stają a Wacławski Tomasz pewnie strzela i daje kontaktową bramkę dla Unii.93'kolejna długa piłka na pole karne Marcel Motycki nie walczy o piłkę co wykorzystał Marcin Karczewski wyskoczył najwyżej i z głowy strzela na 2:2 i mamy remis.W 94' mamy jeszcze okazję na wygranie meczu ale strzał naszego zawodnika minimalnie minął poprzeczkę bramki Unii po tej akcji sędzia zakończył mecz.

Podsumowując:Bardzo dobre spotkanie w wykonaniu obu drużyn Unia to bardzo mocna i solidna drużyna której obycie w IV lidze jest widoczne przed meczem nasi zawodnicy byli uczulani że Marcin Karczewski jest bardzo dobrym i groźnym napastnikiem i musimy szczególna uwagę zwrócić właśnie na niego.My strzelając bramkę na 2-0 myśleliśmy chyba  że mecz jest już wygrany i trochę się uśpiliśmy niestety piłka nożna jest dlatego pięknym sportem że trzeba grać do końca do ostatniego gwizdka sędziego a my troszkę o tym zapomnieliśmy ale biorąc pod uwagę przebieg całego spotkania goście na ten jeden punkt jak najbardziej zasłużyli i remis jest wynikiem sprawiedliwym choć na nutka niedosytu na pewno pozostanie.Wyniki tak się ułożyły że mimo remisu udało nam się awansować o jedno oczko w tabeli i zajmujemy wysokie siódme miejsce.

Następne spotkanie zapowiada się również bardzo ciekawie tym razem zagramy na gorącym terenie w Lubawie z tamtejszym Motorem który na wiosnę gra poniżej oczekiwań ale do gospodarze spadli z III ligi i są zawsze bardzo groźni.Zapraszamy na mecz do Lubawy 5 maj godzina 16:00.

Ps.Relację z meczu z Unią można obejrzeć na stronie internetowej Unii Susz.