Nowy news

• autor: xxx, 2016-09-24 19:55

Têcza zatrzymana w 10 kolejce

Warmia Olsztyn - Têcza Mi³om³yn 1:1 (1:0)

Na dziesi±tym meczu zakoñczy³ siê zwyciêski marsz naszych zawodników. W 10 kolejce nasz zespó³ zremisowa³ 1:1 z Warmi± Olsztyn.

Pierwsza po³owa to znak firmowy naszej dru¿yny czyli wysoki pressing. W 4 minucie Pawe³ Dêbski próbuje strza³u z cofniêtej pi³ki lecz uderzenie wêdruje wysoko nad poprzeczk±. W 6 minucie rzut wolny z 30 metra wykonuje Marcin Daszczuk ale jego strza³ ³apie bramkarz. W 10 minucie pada bramka dla gospodarzy. Rzut wolny z bocznej strefy boiska. Nieszczê¶liw± interwencj± popisuje siê Mariusz Sztramski i g³ow± kieruje pi³kê do naszej bramki. Warmia na prowadzeniu. W 15 minucie Adrian Le¶nicki decyduje siê na strza³ z dystansu lecz jego strza³ mija s³upek. W 39 minucie gro¼n± sytuacjê maj± gracze Warmii lecz strza³ ich napastnika przelatuje nad poprzeczk±. Do przerwy mamy prowadzenie gospodarzy 1:0.

Od razu po przerwie dwie roszady w naszym sk³adzie. Za Mariusza Sztramskiego wchodzi Wojtek Kowalkowski a za Bartka Gajdziela wchodzi Karol Szostek. W 55 minucie wchodzi na boisko Pawe³ Oliwa za Paw³a Dêbskiego. W 60 minucie Piotrek Oliwa wychodzi wysoko i wybija prostopad³± pi³kê. W 66 minucie  W 66 minucie Pawe³ Oliwa oddaje strza³ zza pola karnego a pi³ka spada na górn± czê¶æ siatki. W 68 minucie wykonujemy rzut ro¿ny. Do pi³ki dopada Marcin Jakubowski a pi³ka trafia w rêkê obroñcê Warmii i sêdzia wskazuje na 11 metr. Do pi³ki podchodzi Marcin Daszczuk i myl±c bramkarza zdobywa bramkê wyrównuj±c±. W 72 minucie Têcza ma szansê na prowadzenie. Bramkarz wypuszcza pi³kê z r±k. Przejmuje j± Pawe³ Oliwa i zostaje tylko na drodze jeden obroñca. Niestety nasz graj±cy trener trafia go w nogi i nie mo¿emy siê cieszyæ z prowadzenia. Od 73 minuty gramy w os³abieniu gdy¿ za drug± ¿ó³t± kartkê i w konsekwencji czerwon± boisko musi opu¶ciæ Mateusz Szymañski. W 76 minucie prawdziwe natarcie graczy z Olsztyna. Dwa potê¿ne strza³y i oba l±duj± na poprzeczkach. W 84 minucie prostopad³e podanie pomocnika Warmii do swojego napastnika. Atak próbuje przerwaæ Piotrek Oliwa ale trafia zamiast w pi³kê to w nogi napastnika gospodarzy. Sêdzia bez wahania pokazuje mu za ten faul czerwon± kartkê a w jego miejsce na bramce staje Adrian Le¶nicki. Do koñca meczu wynik nie uleg³ zmianie i mecz zakoñczy³ siê remisem 1:1.

W przysz³± sobotê(01.10) dojdzie do meczu na szczycie gdy¿ do Mi³om³yna przyjedzie wicelider z Pomowca Gronowa Elbl±skiego. Ju¿ dzi¶ zapraszamy na ten emocjonuj±cy mecz.