Aktualności

Nowy news

• autor: lesiop, 2014-09-14 19:19

"Grunwald"Gierzwałd-"Tęcza":2-1.

Witam Serdecznie, acz niewesoło w niedzielny przedwieczór! W sobotę Nasza Drużyna stoczyła pojedynek z Grunwaldem Gierzwałd. Kolejne powiatowe derby przyniosły nieoczekiwane rozstrzygnięcie. Gospodarze zdobyli komplet punktów, a Tęcza obeszła się smakiem (z niesmakiem).

Od początku spotkania raziła nieudolność naszych strzelców (u przeciwników też... ale to tylko mogło cieszyć... jak się wkrótce okazało na krótko...).

Po idealnej wrzutce z rzutu rożnego w 22-ej minucie nieupilnowany napastnik Gospodarzy zdobywa główką bramkę dla Grunwaldu i przegrywamy; jest 1:0.

Po stracie bramki próbowaliśmy wyrównać wynik, ale strzały Kowalkowskiego, Kasprowicza, Kraszewskiego, Kiljańskiego i Dębskiego albo nieznacznie (bądź czasem (zwłaszcza w przypadku Wojtka) - ZNACZNIE)) mijały bramkę Gospodarzy, albo Bramkarz Grunwaldu był na posterunku...

I tak "Do Przerwy 0:1"... ale to nie serial, tylko po przerwie było gorzej...

Przez pierwsze 15 minut drugiej połowy optycznie mamy przewagę, ale bez skutku, za to Grunwald w 66-tej minucie bezlitośnie ośmiesza nasze dwie linie obrony i podwyższa wynik na 2:0. Akcje wprowadzonych do gry w drugiej połowie Mazika i Suleja natchnęły trochę nasze serca otuchą, zwłaszcza, że Patryk w 81-ej minucie zdobywa po ładnej akcji Naszej Drużyny kontaktową bramkę i jest tylko 2:1. Jednak dalej mecz przebiegał pod dyktando Gospodarzy skutecznie wybijających piłkę w Pooooleeeee i w krzaki, ale cóż... sędzia przedłużył, ile było trzeba, ale po prostu w ten dzień z tą drużyną nie potrafiliśmy sobie poradzić... No i Bitwę Pod Grunwaldem tym razem Tęcza przegrała ...

... w składzie:

Oliwa - Kasprowicz, Gajdziel, Kurkiewicz(46' Szostek), Oliwa(Jr), Czapliński, Gajdziel(Jr), Dębski (62' Mazik), Kraszewski, Kowalkowski, Kiljański(62' Sulej)

Zaś w podożynkową niedzielę w Miłomłynie mimo niekorzystnego końcowego wyniku Drużyna Juniorów Młiodszych pod Wodzą Pawła Dębskiego dzielnie stawiła czoła "Lubawiakom" i miała dużo więcej od Gości okazji do zdobycia gola, ale o końcowym wyniku zadecydowała "tzw bramka z niczego" (...krótka, ale znacząca chwilka nieuwagi...) w 26-tej minucie spotkania.

Mimo późniejszych Naszych Akcji, były słupki, poprzeczki i spojenie, .... oraz piłki lecące tuż ponad, albo tuż obok... bramki Motóra...!

Emocji nie brakowało, ale bramki zbrakło...

Ogromne Dzięki za Waleczną Postawę Całej Drużynie z (...Każdym...) Na Czele...!!!

Są Postępy, Tylko CZEKAMY Na Efekty Bramkowe...! (...czas na EB...)!!!

Na Stadionie w Miłomłynie spotykamy się już w środę podczas pucharowego meczu z "Sąsiadem zza miedzy" (Ewingi Zalewo) 17-go o 15.30, a na ligowe rozgrywki Zapraszamy na sobotę 20-go września na 16-tą na spotkanie z Beniaminkiem Wel Lidzbark Welski, zaś w niedzielę 21-go (no oczywiście też września...) Juniorzy Młodsi podejmą rówieśników z renomowanego Klubu Drwęca Finishparkiet Nowe Miasto Lubawskie... Emocje gwarantowane.