Nowy news

• autor: lesio.p, 2014-09-04 19:20

Wojewódzki Puchar Polski.

Wikielec II-Tęcza:0-2.

Witam Wszystkich w słoneczny czwartek po SŁONECZNYM ŚRODOWYM POPOŁUDNIU! Wczoraj Tęczarozxegrała w m. Frednowy mecz Rundy Wstępnej Wojewódzkiego Pucharu Polski z występującym na codzień w A Klasie zespołem Wikielec II. Spotkanie przebiegało przy pięknej, chociaż wietrznej i lekko chłodnej pogodzie, ale wymarzonej do grania.

1'- atakuje Wikielec, ale Przemek jest na posterunku;

3'- znów "Gospodarze", tym razem z rzutu wolnego spod linii pola karnego zatrudniają Królaka;

4-12'- walka w środku pola;

13'- mamy rzut wolny z 35m, ale piłkę przejmują obrońcy;

15'- po rzucie wolnym Wikielca broni Przemo, dobitkę wybijają obrońcy, kolejny strzał i znów Przemo;

21'- kolejna interwencja Przemka po strzale "Gospodarzy";
22-31'- walka w środku pola;

32'- tuż przy linii pola karnego Królak wybiera piłkę napastnikom;

36'- groźna akcja Wikielca i po ładnej wrzutce strzał z 8m tuż nad naszą bramką;

38'- akcja Tęczy, Kraszewski podaje i Bartek Gajdziel strzela z 16m, ale niewiele obok słupka (pierwszy strzał Tęczy w kierunku bramki Wikielca...);

39'- wywalczamy rzut rożny;

40'- Przemek broni strzał z 20m;

42'- tym razem strzelają z pola karnego, ale Królak broni;

45'- pierwszy "celny" strzał Tęczy obroniony przez bramkarza "Gospodarzy";

Oj marniutko to wszystko wygląda po pierwszej połowie, tylko Królak może mówić o udanym występie, ale jeszcze następne 45 minut (oby tylko tyle...) ...

49'- bramkarz Wikielca broni strzał Tęczy;

50-56'- walka w środku pola;

57'- groźny kontratak Wikielca, ale piłkę przejmuje Przemek;

60'- strzelają z wolnego z 25m obok naszej bramki;

62'- niesamowite dwie parady Przemka! po strzale i dobitce "Gospodarzy" z trzech metrów mają "tylko" rzut rożny - Ufff!;

64'- kolejny kontratak Wikielca zakończony strzałem obronionym przez Królaka;

65'- wywalczamy rzut rożny;

71'- strzelają obok naszej bramki;

73'- strzelają niewiele obok słupka naszej bramki;

75'- akcja Tęczy zakończona strzałem Suleja minimalnie obok słupka, za chwilkę powtórka i znów Sulej niecelnie;

76'- Wikielec próbuje z dystansu, ale strzał wysoko nad bramką;

77'- akcja Tęczy, Oliwa znajduje Leśnickiego na środku linii pola karnego, ten po walce z obrońcami umiejętnie strzela między nimi i bramkarzem i zdobywamy PROWADZENIE! jest 0:1!;

80'- strzela Dębski, ale bramkarz wybija na róg;

80-84'- Tęcza przy piłce, ale bez strzałów...

85-88'- ... a tymczasem Wikielec groźnie...

89'- ...i Przemo znowu ratuje nas przed utratą bramki;

90'- akcja Dębskiego i Suleja, ale lepszy bramkarz Wikielca;

90+1'- po strzale Tęczy z daleka piłka zaskakująco ląduje na górnej siatce bramki;

90+2'- piękna akcja Tęczy zakończona przez duet Pawłów, Oliwa mając przed sobą bramkarza podaje do będącego na lepszej pozycji Dębskiego, który nie marnuje takiej szansy i pewnie ustala wynik spotkania na0:2!!, a Tęczy zapewnia grę w dalszej fazie rozgrywek; po golu sędzia kończy mecz.

Drużyna z Wikielca zagrała bardzo ambitnie i walecznie ale nie sprostała Tęczy, która rozważniej dysponowała siłami tym bardziej, że "limit zmian" wykorzystaliśmy już w 25-tej minucie, a do ostatnich chwil nie wiadomo było, czy nie będzie dogrywki, a nawet ewentulnie potem rzutów karnych. Dzięki kapitalnej postawie Naszego Bramkarza i rozsądnej grze Całego Zespołu, pomimo optycznej przewagi Wikielca w przekroju całego spotkania to do Tęczy należały ostatnie minuty meczu. No i czeka nas 1/32 Pucharu 17-go września, ale na razie nie wiadomo jeszcze z Kim?i Gdzie? A póki co w sobotę o 16-tej mecz ligowy w Miłomłynie ze Startem Nidzica.