• autor: lesio.p, 2014-06-14 20:52

Co za mecz,co za emocje!!!!!

Lider poległ w Miłomłynie!!!!

"Tęcza"-"Polonia"Pasłęk:3-2.

Dzień Dobry Wszystkim w ponury, pochmurny, mokry weekend, ale jakże radosny i słoneczny w sercach Sympatyków Tęczy! W sobotę zagościł u nas rywal, z którym pożegnaliśmy się (przynajmniej na rok) z racji awansu Polonii Pasłęk do IV Ligi (Gratulacje!). Chcielibyśmy za rok dołączyć do Nich i oczywiście życzymy utrzymania się w wyższej klasie rozgrywek, a być może dalszego awansu... "Na odchodne " dostali lekcję od Naszej Drużyny, (a jaką?), to poniżej:

4'- bardzo groźna akcja Gości, Lesio nie opanowuje piłki, ale Kurkiewicz umiejętnie asekuruje;

9'- kolejna akcja Polonii, strzał głową trafia wprost w ręce świetnie ustawionego Lesia;

17'- znów udana interwencja Naszego Bramkarza po akcji Gości;

22'- zagrożenie naszej bramki likwiduje Lesio interweniując jak obrońca przy linii pola karnego na rzut rożny, potem wybija na róg strzał z 5m, piąstkuje dośrodkowanie w pole, a Goście strzelają niecelnie... Ufff;

24'- Polonia ma rzut wolny, potem rożny i strzelają nad poprzeczką;

25'- ładna akcja Kraszewskiego, ale tylko aut...;

30'- po raz kolejny atakuje Polonia, dośrodkowujĄ, strzelają i Kurkiewicz wybija na róg, dosrodkowania nie sięga Lesio i strzał głową minimalnie mija bramkę... Ufff;

34'- akcja Tęczy, ale obrońcy przejmują dośrodkowanie Kraszewskiego;

38'- Dębski spod środka podaje na lewo, tam Kowalkowski z pomocą Kucińskiego przejmuje piłkę i spod liniii końcowej kapitalnie strzela "rogala", a piłka mimo rozpaczliwej próby obrońcy Gości naciskanego przez Kraszewskiego ląduje w bramce i PROWADZIMY! jest 1:0;

42'- mamy rzut wolny, ale dośrodkowanie Dębskiego przejmują obrońcy;

Nieznaczne, ale jednak prowadzenie zaostrza apetyty na drugą połowę...

46'- Goście w ataku, ale niegroźny strzał z łatwością wyłapuje Lesio;

47'- znów akcja Polonii zakończona strzałem przewrotką z 7m na szczęście niecelnym... Ufff;

49'- strzelają z ostrego kąta, ale Lesio wybija na róg;

50'- atakuje Tęcza, z 15m strzela Dębski, ale broni bramkarz Polonii;

52'- akcja Tęczy, Kraszewski wywalcza rzut rożny, potem strzela Leśnicki, ale piłka zblokowana nogami obrońców trafia do bramkarza gości;

56'- Lesio wybija piłkę, którą przejmuje Kuciński i fantastyczną "petardą" z 17m nie daje szans przeciwnikom i podwyższamy PROWADZENIE na 2:0; (a strzelec bramki wykonując piękną gwiazdę podkreśla Radość Całego Zespołu i zgodnie z wcześniejszą decyzją opuszcza boisko, a zmienia Go...);

60'- Goście strzelają z 25m z rzutu wolnego, ale Lesio na posterunku;

62'- mamy rzut rożny, ale przejmują piłkę;

65'- Polonia atakuje i strzałem przy ziemi z 20m mijają linię obrony i niestety również Lesia zdobywając kontaktową bramkę; jest 2:1;

69'- atakujemy, ale bramkarz Polonii wyłuskuje piłkę spod nóg Kraszewskiego przy linii pola karnego;

72 - 83'- "oblężenie" naszej bramki, ale także świetna postawa Naszych Zawodników, no i Bramkarza;

86'Sulej (...który zmienił strzelca poprzedniego gola) przechwytuje piłkę wybitą od bramki przeciwnika i precyzyjnie z 30m przelobowuje bramkarza, a piłka ląduje w siatce Polonii i jest 3:1;

89'- Goście w ataku, ale Lesio w formie...;

90+1'- Polonia wykonuje rzut wolny z 18m, bezpośredni strzał mija mur i goście po raz kolejny zdobywają kontaktowego gola na 3:2; ale KONIEC MECZU! WYGRANA!!!

Nasza drużyna nie przestraszyła się Lidera i pokazała kolejny raz walkę i zaangażowanie. Wielkie Dzięki!!!!!!!!!!

Za tydzień czeka nas wyjazdowe spotkanie z kolejnym pretendentem do IV-tej ligi w Janowcu Kościelnym, a w Miłomłynie zakończymy sezon spotkaniem z niepozbawionym szans awansu Kormoranem Zwierzewow sobotę 28-go czerwca o 16-tej. Czekaja nas dwa mecze z dużo wyżej uplasowanymi drużynami, ale właśnie silniejszy przeciwnik bardziej mobilizuje i oczekujemy pięknej końcówki sezonu  w wylkonaniu Naszej Wspaniałej Drużyny!